6-new

Üretimi Sizden Taşıması Bizden

Yeniliklerin başlangıcını yeni yıl ile birlikte hareketlendiriyoruz. Sizleri üretime odaklıyor, geriye kalan işlemleriniz için sizleri meşgul etmiyoruz. İşimiz taşımak, bunu en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz. Bir iş de başarılı olmak için öncelikle yaptığınız işi yeterince sevmeniz lazım. İşinize olan bağlılığınız sevgiden geçmektedir. Bir işi ne kadar severseniz, o kadar bağlı olur, bir o kadar da başarılı olursunuz. Bizler firma olarak bu tabloya en iyi örnek olmaktayız. Konu iş ise her zaman müsait, her yeniliğe açık ve hizmetimiz memnuniyetleriniz için geliştirilmektedir. Çağrı merkezlerimiz ile irtibata geçen bazı müşterilerimizin görüşme kayıtları, bizleri bu konuyu kaleme almamıza sebep oldu. O kadar çok tedirgin yaklaşan müşterilerimiz oluyor ki yüklerine bir zarar gelecekmiş gibi, yüklerinde bir hasar meydana gelecek veya malzemeleri yeni adreslerine geç ulaşacak diye tergin olmaktadır. Bunun nedeni ise çok açık bir şekilde daha önceden nakliye talebinde bulundukları firmalardan aldıkları zararlardır. 

Bu zararlar günümüzde kaçınılmaz olmaktadır. Yanlış tercih her zaman için aylarca emek verilen bir üretimin, boşa gitmesine sebep oluyor. Müşterilerimizin tedirgin olmaları gayet normal olarak karşılıyoruz. Bazı platform sayfalarından şikayet kısımlarını okuyoruz. Firma çalışanlarımızın bile şaşkınlıkla takip ettiği bu durum gerçek mana da şaşırtıcı olmaktadır. Bir şikayetin konusu, x müşterisi yükü için firma arayışına girmektedir. Reklamlar da ki araçlara aldanan bu müşterimiz, hemen gördüğü bu nakliye firmasını tercih etmektedir. Elbette herşey resimler de ve görseller de göründüğü gibi gerçek değildir. Yüklerini gün içerisinde teslim eden x müşterisi, yeni adresini bildiriyor ve işlemin diğer basamağına geçiliyor. Yükü alan kurumsal olmayan bu kuruluş,  garajlarında yükü farklı bir araca aktarıyor. Yük aktarım esnasında hasar görüyor ve hiç bir şey olmamış gibi, ambalajlamasını yapıyor, yeni adresine ulaştırıyor. Müşterimiz yükünü paketli görünce, sorun olmadığını düşünüyor ve ödemesini gerçekleştiriyor. Araç adresten ayrıldıktan sonra, müşterimiz yükü yerine yerleştirmek için ambalajını söküyor. Gördüğü manzara korkunç ve şaşırtıcı, firma çalışanlarımızın görsellerden anladığı kadarıyla, iki çamaşır makinasının camı kırılmış, diğerinin ise kapağı yerinden sökülmüş. Bu görselin altında müşterimiz, firmanın adını belirtiyor ve bu firmanın tercih edilmemesi konusunda üzerine basa basa vurguluyor. Ben bu hataya düştüm, sizler bu duruma düşmeyin dercesine. 

Bazı platform siteleri zarar gören müşterilerimize yardımcı olup, şikayetlerini kaleme almasına sebep olmaktadır. Üst paragrafta okuduğumuz da bu duruma örnektir. Durumun kısaca özeti ise, aylarca üretimini gerçekleştirdiğiniz ürünü, kurumsal olmayan bir şirkete verirseniz, emekleriniz boşa gider. Tercihiniz her zaman en iyisi olsun. 

Her firma görsel olarak kendini iyi tanıtır.

Bu zamana kadar kendini kötüleyen firma gördünüz mü ?

En büyük yanılgıyı kaleme alıyoruz. Günümüzde bir çok sanal ortam bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar artık her ihtiyacını bilgisayar ortamından gerçekleştirmektedir. Alışveriş yaparken, mağazanın ismini Google yazıp, buradan siparişlerini evden çıkmadan gerçekleştiriyor. Sadece kıyafet değil aynı zaman da büyük işlemler dahil buradan gerçekleşir. İnsanlar artık masalarından kalkmadan bir başka hesaba para aktarımını yapıyor, buradan mülk devri bile gerçekleştirebiliyor. Haliyle bu rahatlık her sektöre kadar ulaştı. Güncel sosyal ortam hesapları, sektörü bir yandan kolaylığa ulaştırırken, diğer yandan zarara uğratmaktadır. Hesaplar açmak sadece bir kaç dakikalık işlem olmaktadır. Herkes bu durumun farkında olmak ile birlikte bunu avantaja çevirmenin yolunda.

Bu işlem şöyle gerçekleşir :

Kurumsal firma veya kurumsal olmayan her firma artık tanıtımlarının tümünü sosyal ortamlardan gerçekleştirmektedir. Buradan vizyon, misyon kısımlarına açıklayıcı bir kaç makale ile kendi tanıtımlarını gerçekleştirir. Görsel kısmına geldiğinde ise iş daha farklı bir boyut kazanır. Sitelerde veya sosyal ortamlar da gördüğünüz her araç o firmaya ait mi ? Elbette hayır. Görücüye çıkan bir kızın süslenmesi gibi kendilerini en üst seviye de gösterirler. Yaygın olan cümleler, bu araç filosu firmamıza aittir, bu garajlar bize aittir, tüm boyutta ki yüklerinize en uygun nakliye araçlarımız bulunmaktadır. Artık her firma için sıradan bir cümle haline gelen bu durumun en kötü yanı ise müşterilerimizin düştüğü aldatmaca bir konumdur. 

Bu durum gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Bu durumun önüne geçilebilir mi ? Biraz zor görünse de geçinebilir. Kurumsal olmayan firmaların tanıtım yapmaları engellenebilir. Bunun önüne cezalar koyulabilir. 

İşimiz firmamızı tanıtmak, diğer taraftan kurumsal olmayan firmaların açtığı zararları tespit edip, müşterilerimiz ile paylaşmaktır.

Kurumsallığı ile isim yapan firmamız, açıldığın da bölgenin şimdi ise Türkiye' nin tercihi olmaktadır. 

 
                                                                                                                                                                                                              GEBZE NAKLİYAT